Miasto Zwoleń jest jednym z ciekawszych punktów na mapie Słowacji, a wizyta na jego terenie każdemu z nas może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście?

Jakie atrakcje czekają w Zwoleniu?

Zwoleń, będący dziś nie tylko ważnym ośrodkiem turystycznym, ale i miastem akademickim oraz kulturalnym, może się pochwalić ciekawą historią, w której nie brak ważnych wydarzeń. Nie brak też na terenie miasta wspaniałych zabytków, które w ciekawy sposób o jego przeszłości przypominają. Są wśród nich tak ważne zabytki, jak zamek, dziś będący obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście. To wokół tego zamku zaczęła się rozwijać osada, która z czasem przekształciła się w ważne miasto.

Wiadomo, że Zwoleń już w połowie XIII wieku mógł cieszyć się prawami miejskimi, szybko też stał się jednym z najważniejszych ośrodków górniczych w tej części Słowacji. Szczególnie pomyślnym okresem w dziejach miasta był wiek XIV i XV, kiedy to na terenie Zwolenia doskonale rozwijało się i rzemiosło, i handel. Współczesny Zwoleń wciąż jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, choć coraz ważniejszą rolę odgrywa tutaj turystyka. Na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po tym mieście? Jakimi zabytkami może nas tu oczarować Słowacja?

Na terenie miasta nie brak ciekawych zabytków, w gronie których wyróżnia się wspomniany już zamek. Jest to jeden z najciekawszych zamków na Słowacji, warto mu się zatem przyjrzeć uważniej. Wzniesiony pod koniec XIV wieku, do dziś zachwyca swą formą, a urządzona w jego murach galeria jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez miłośników sztuki.

Jakie atrakcje warto dodatkowo zobaczyć w tym mieście? Z pewnością warto zajrzeć do kościoła św. Elżbiety oraz do Muzeum Leśnictwa. Wielką atrakcją jest też pobliski ogród botaniczny, będący wspaniałą atrakcją – nie tylko dla miłośników przyrody.