Walencja jest jednym z ciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Hiszpania. To miasto znane z ciekawej zabudowy oraz nowoczesnych obiektów, które powstały w celu promowania sztuki i nauki. Jednym z nich jest Oceanarium, będące największym obiektem tego typu w całej Europie.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wycieczki po jego terenie?

Obecnie wiele osób wybiera Zanzibar jako cel swojej wycieczki turystycznej. Jednak spora część osób chce aktywnie spędzić wakacje, dlatego polecamy im hiszpańską Walencję. Oceanarium w Walencji jest wyjątkowym miejscem dla tych, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę na temat zwierząt żyjących w morzach i oceanach. Obiekt ten podzielony jest na kilka odrębnych stref i budynków, w których zaprezentowano najważniejsze ekosystemy wodne świata. Dobrze zaprezentowano tu m.in. faunę Morza Śródziemnego i Czerwonego, sporo uwagi poświęcono też zwierzętom żyjącym w wodach Arktyki i Antarktydy. W czasie spaceru po terenie Oceanarium można zobaczyć m.in. delfiny, pingwiny i krokodyle. Znalazło się tu również miejsce dla flamingów i egzotycznych ptaków, meduz, żółwi i lwów morskich. Dodatkową atrakcją jest tu delfinarium, które przyciąga zwiedzających licznymi pokazami.

Co warto wiedzieć na jego temat?

Oceanarium to jest częścią wielkiego kompleksu, znanego jako Miasto Sztuki i Nauki. W jego skład wchodzą też takie atrakcje, jak Muzeum Nauki Księcia Filipa, Pałac Sztuki Królowej Zofii, planetarium i kino. Jest to miejsce wyjątkowe, na terenie którego można spędzić cały dzień na nauce połączonej z doskonałą zabawą. Jest to jeden z najważniejszych punktów, jakimi może się pochwalić współczesna Walencja oraz obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki po terenie tego miasta.