Bez problemu udaje się zwiedzać nadmorskie miasta i wsie. Warto przed wyjazdem zaplanować swój wypoczynek w taki sposób, by w okolicy udało się zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc.

Nadmorskie miasta i wsie – które warto zwiedzić?

Mrzeżyno – bardzo atrakcyjna nadmorska wieś

Po mistrzowsku sprawdza się wyjazd do Mrzeżyna. Miłośników odpoczynku bez wątpienia zainteresuje mrzeżyńska plaża. Warto wiedzieć także o istnieniu portu. Osoby, chcące podnieść u siebie poziom adrenaliny we krwi mogą mieć na uwadze park linowy. W sezonie letnim w Mrzeżynie otwarte jest kino Jantar. Więcej o punktach turystycznych, które oferuje Mrzeżyno.

Kołobrzeg – nie byłeś tu, nie byłeś nad morzem!

Stosunkowo blisko w kręgu nadmorskich miast i wsi znajduje się także Kołobrzeg. Na dokładne zwiedzenie jego atrakcji dobrze jest zaplanować co najmniej dzień. Jest to miejscowość nastawiona typowo na turystów. Warto zwrócić uwagę na Kołobrzeski Skansen Morski, który znajduje się na świeżym powietrzu poza centrum miasta.

W wolnym czasie można także popłynąć w rejs statkiem, a także odwiedzić Muzeum Bursztynu, czy dom do góry nogami. Typowo dziecięce miejsca to Ukryta Kraina, Miasto Myszy, czy Muzeum 6D. Nie sposób przejść obojętnie obok latarni morskiej w tym mieście.

Pamiętaj o nadmorskim Władysławowie

Kolejną propozycją jest Władysławowo oraz czynny w okresie letnim Fascynujący świat pająków i skorpionów. Dla osób w każdym wieku genialną atrakcją jest Ocean Park, w którym nie brakuje także placu zabaw dla najmłodszych. Z miejsc historycznych dostępna do obejrzenia wnętrz jest Hallerówka. W jednym budynku znajdują się także trzy kolejne miejsca warte uwagi. Mowa o tarasie widokowym, Muzeum Motyli i Magicznym Zawrocie Głowy.

Podsumowanie artykułu o nadmorskich miejscowościach

Polecane powyżej trzy lokalizacje na mapie kraju sprawią, że od razu będzie chciało wybrać się w kolejną podróż. Nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie tak zrobić.