W Polsce znajduje się 19 tysięcy kilometrów rowerowych szlaków turystycznych, niektóre z nich są naprawdę zachwycające i warto je odkryć w trakcie letnich podróży. Jazda na rowerze to świetna aktywność fizyczna, które pozwoli Wam odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza na łonie natury. Wycieczki rowerowe sprawdzają się także w dużych miastach, na rowerze dotrzemy do muzeów, zabytkowych budowli i pięknych parków.

Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się co powinieneś ze sobą mieć podczas wyprawy rowerowej

Bidon

Nawadnianie organizmu podczas aktywności fizycznej jest niezbędne, przyjmuje się że powinniśmy pić minimum 2 litry wody dziennie. Niestety woda mineralna w jednorazowych butelkach plastikowych nie jest najlepszym rozwiązaniem na podróż, ponieważ picie z ponownie napełnionej butelki jednorazowej nie jest sanitarne a ponadto na łonie natury często nie ma gdzie wyrzucić pustych butelek. 

Lekki i tani, wielorazowy bidon możemy z łatwością utrzymać w czystości i wielokrotnie go napełniać w trakcie dłuższej wyprawy rowerowej

Kosz na rower

Koszyk rowerowy to bardzo praktyczne akcesorium, idealnie się sprawdzi dla miejskich podróżników, którzy często przewożą na rowerze zakupy. Na dłuższe wyprawy dobrze jest wybrać lekki kosz plastikowy, który nie będzie nas niepotrzebnie spowalniał.

Wygodne siodełko

Siodełko rowerowe to podstawa, źle dobrane będzie powodowało ból i podrażnienia skóry. Z kolei siedzisko, które jest dobrze do nas dopasowane pozwoli na przejechanie wielu kilometrów bez żadnych dolegliwości bólowych.

Plecak piknikowy

Przydatny na wycieczkach plecak piknikowy wyposażony jest w kieszeń termoizolacyjną, która pozwala produktom spożywczym zachować świeżość. Dzięki niemu możemy się delektować chłodnymi napojami lub żywnością, która normalnie nie nadawałaby się do zabrania na słońce. Oprócz przegrody termicznej plecaki piknikowe są także wyposażone w kieszeń na napój i przegrody na sztućce.

Zapięcie rowerowe

Żeby zabezpieczać nasz rower podczas postojów powinniśmy wyposażyć się w zapięcie rowerowe, najskuteczniejsza będzie blokada typu U-lock, ponieważ nie da się jej przeciąć bez użycia specjalistycznych narzędzi.

Torba na smartfon

Specjalna kieszeń rowerowa pozwala nam wygodnie korzystać z naszego telefonu w trakcie postojów. Dzięki funkcji ekranu dotykowego nie musimy już nerwowo grzebać w plecaku, żeby znaleźć nasz telefon i odpisać na SMSa lub sprawdzić trasę na mapach. Niezwykle tanie i praktyczne rozwiązanie.

Pokrowiec na rower

Wodoodporny pokrowiec na rower przydaje się w trakcie dłuższych wypraw ponieważ chroni on nasz pojazd przed deszczem w miejscach, w których przypięcie roweru pod zadaszeniem jest niewykonalne. Deszcz powoduje korozję metalowych elementów, więc warto być zapobiegliwym i starać się uchronić rower przed szkodliwym działaniem wody.

Wybrane akcesoria rowerowe znajdziesz w ofercie sklepów Kaufland.