Lesko to jedno z ciekawszych miast, jakimi mogą się pochwalić Bieszczady. Dobre zagospodarowanie i piękna okolica to czynniki, dzięki którym wielu turystów decyduje się spędzić wczasy właśnie w tej części Podkarpacia. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? W jaki sposób można spędzić wolny czas na terenie Leska?

Lesko w pigułce

Lesko to ciekawy ośrodek miejski, na terenie którego turystyka odgrywa coraz ważniejszą rolę. Nic w tym dziwnego. Bliskość Bieszczadów oraz Pogórza Przemyskiego sprawia, że chętnych na relaks w tym miejscu nie brakuje. Kusi bliskość Jeziora Solińskiego oraz dobrze rozwinięta komunikacja, dzięki której można urządzać ciekawe wycieczki śladem cerkwi i innych bieszczadzkich zabytków.

W samym Lesku, mieście mogącym się pochwalić historią sięgającą XIV wieku, również na nudę nie można narzekać. Na jakie obiekty warto zwrócić uwagę podczas zwiedzania tego miasta?

Lesko i jego zabytki

Ciekawych zabytków na terenie Leska nie brakuje. Bez wątpienia ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu w tym mieście staną się wycieczki śladem społeczności żydowskiej. Gdzie szukać takich przedwojennych pamiątek? Z pewnością warto zajrzeć do renesansowej synagogi, uznawanej za jeden z najciekawszych zabytków architektury na terenie tego miasta. Warto odwiedzić tez miejscowy cmentarz żydowski, uznawany za jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych w całym kraju.

Dla turystów spacerujących po tym mieście ciekawym miejscem może się też okazać Stary Rynek z wiekowymi kamieniczkami oraz kościół farny, zadziwiający swym XVI-wiecznym rodowodem. Godnym polecenia zabytkiem jest tu również zamek Kmitów, zniesiony nad Sanem dla Piotra Kmity. Kamień Leski, rezerwat Góra Sobień – oto kolejne atrakcje, dzięki którym pobyt na terenie tego miasta dla każdego gościa okaże się przyjemnym i ciekawym doświadczeniem.

Lesko to coraz ważniejsza miejscowość turystyczna oraz rewelacyjny punkt wypadowy w Bieszczady. Liczne atrakcje sprawiają, że nudzić się tu nie można, z kolei coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa sprawia, że każdy turysta może tu dla siebie znaleźć ciekawą kwaterę. Lesko przyciąga, a pobyt w rejonie tego miasta może okazać się dla wielu z nas najprostszą receptą na udane wczasy w Bieszczadach.