Cypr to wyspa z wieloma atrakcjami turystycznymi. Kraj ma wiele do zaoferowania tym, którzy lubią przyrodę, plaże i zabytki.

Czego można się spodziewać podczas wizyty w Cyprze?

Cypr jest dla wielu popularnym miejscem turystycznym. Te 5 najlepszych atrakcji należą do najczęściej odwiedzanych na Cyprze.

  1. Stanowisko archeologiczne Akrotiri
  2. weneckie mury Nikozji
  3. Zamek Limassol
  4. Zamek Kyrenia
  5. Stanowisko archeologiczne w Pafos

Plaża Paralimni w Paralimni, Cypr

Plaża Paralimni to najpopularniejsza plaża na Cyprze. Znajduje się na południowym wybrzeżu Cypru, około 40 km od lotniska w Larnace. Ma długość 2500 metrów i szerokość 20 metrów. Latem temperatura wody dochodzi do 22 stopni Celsjusza i doskonale nadaje się do pływania. W okolicy plaży znajduje się również wiele restauracji, barów i hoteli.

Park Narodowy Gór Troodos na placu Troodos w północnej Nikozji

Park Narodowy Gór Troodos to park narodowy położony na placu Troodos w północnej Nikozji. Jest to chroniony obszar o naturalnym pięknie i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych na Cyprze.

Park zajmuje powierzchnię 19 000 hektarów, w tym dwie trzecie pasma górskiego Troodos. Góry porośnięte są lasami sosnowymi i dębowymi, a na wyższych wysokościach występują lasy bukowe. Flora obejmuje również wiele gatunków, które rosną tylko na Cyprze, takich jak dzikie drzewa oliwne, oleandry, krzewy mirtu i jałowce. W parku żyje również wiele zwierząt, takich jak jelenie, lisy, żbiki i szakale.

Półwysep Akamas – klejnot koronny największego rezerwatu parku narodowego Republiki Cypryjskiej

Półwysep Akamas jest klejnotem koronnym największego rezerwatu parku narodowego Republiki Cypryjskiej. Park Narodowy Akamas znajduje się w dystrykcie Pafos i zajmuje powierzchnię około 1500 kilometrów kwadratowych. Park powstał w 1990 roku i został utworzony w celu ochrony obszaru o bogatej florze i faunie.

Rezerwat Narodowy Akamas został wyznaczony jako rezerwat biosfery UNESCO od 1998 roku. Został również uznany przez Birdlife International za jeden z ważnych obszarów dla ptaków w Europie, ponieważ obsługuje populacje kilku gatunków zagrożonych w Europie.

Półwysep jest zamieszkany przez ludzi od ponad 10 000 lat, ale dopiero w 1974 roku obszar ten został ogłoszony parkiem narodowym, aby chronić swoje zasoby naturalne przed nadmiernym